...

Jedną z najpopularniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia jest depilacja woskiem. Zastanawiasz się czy wykonać depilację w domu? Sprawdź sama jakie to proste!

Na rynku dostępnych jest wiele rodzai wosków. Do najpopularniejszych należą wosk z rolką, wosk twardy w drażetkach, wosk w puszce. Czym się różnią i który rodzaj wosku wybrać? Co potrzebne jest do wykonania depilacji? Zapraszamy do lektury!

Depilacja woskiem z rolką

Wyróżniamy wosk z rolką szeroką, który idealnie nadaje się do większych powierzchni ciała, takich jak np. nogi, a także wosk z rolką wąską i mini, który przeznaczony jest do depilacji małych i trudnych powierzchni ciała, takich jak twarz czy okolice bikini.

Najpopularniejszy jest wosk miodowy - dzięki zawartości wosku pszczelego ma działanie przeciwzapalne i zmiękczające. Doskonale nadaje się do każdego rodzaju skór oraz do twardych i mocnych zarostów oraz wosk azulenowy - dzięki zawartości w wosku azulenu ma działanie łagodzące. Bardzo dobrze nadaje się do każdego rodzaju skór, w szczególności skór wrażliwych czy delikatnych. Do wyboru mamy również inne zapachy, rodzaje wosków z rolką np. aloe vera, zielona herbata, różany, czekoladowy... Do wyboru do koloru :) 

Co potrzebne jest do wykonania depilacji woskiem z rolką?

1. Specjalny podgrzewacz do wosku z rolką: pojedynczy, podwójny lub potrójny z bazą lub bez bazy

2. Paski do depilacji

3. Opcjonalnie oliwkę po depilacji lub balsam po depilacji

4.... i oczywiście wosk z rolką :)

Najlepiej zapatrzyć się w gotowy zestaw do depilacji.

Jak wykonać depilację woskiem z rolką?

1. Wosk należy podgrzewać około 25 minut w podgrzewaczu 

2. Należy sprawdzić temperaturę wosku! Wosk nie powinien być za gorący ani też nie powinien się ciągnąć. UWAGA! Bardzo gorący wosk może spowodować poparzenia

3. Następnie należy przygotować powierzchnię ciała - odtłuścić, nałożyć talk

4. Rozgrzaną rolkę należy przesuwać po ciele zgodnie ze wzrostem włosa nakładając cienką warstwą

5. Następnie należy nałożyć pasek fizelinowy i docisnąć

6. Pasek należy zerwać energicznie pod włos

7. Po zabiegu pozostałości wosku usunąć olejkiem i nałożyć balsam po depilacji

Próbowałaś kiedyś wykonać depilację sama w domu? Jakie są Twoje doświadczenia?

Czekamy na Wasze komentarze pod postem! 

W następnym poście opiszemy depilację woskiem w puszce oraz woskiem twardym. Bądź na bieżąco i śledź nasz profil na Facebooku i Instagramie. Zapraszamy na zakupy na www.wszystkododepilacji.pl